❤️🇺🇦 Bardzo serdecznie Dziękuję Wszystkim, którzy wsparli Swoją Dobrocią Uchodźców z Ukrainy. Dziękuję Wolontariuszom -
❤️Młodzieży że Szkoły Podstawowej nr 6 za pomoc w sortowaniu i pakowaniu
❤️ Parafianom i Sympatykom naszej wspólnoty za pomoc w załadunku i w przygotowaniu pomieszczeń dla Uchodźców z Ukrainy
❤️ Panu Piotrowi za transport popołudniowy do Poznania
❤️Panu Łukaszowi za transport wieczorny do Przemyśla
Ufamy, że Nasza dzisiejsza Pomoc jak najszybciej dotrze do Uchodźców z Ukrainy.
🤗PONADTO:
JESTEŚMY OTWARCI I PRZYGOTOWANI NA PRZYJĘCIE SIEDMIORO UCHODŹCÓW Z UKRAINY.🤗
Ps.
Na tą chwilę nie organizujemy już żadnej zbiórki rzeczowej.☹️
Darowiznę na rzecz celów charytatywnych naszej parafii można przekazywać osobiście lub przez parafialne konto bankowe nr 71 1240 3246 1111 0010 2987 1303.😀
ZAPRASZAMY DO KOŚCIOŁA NA🙏 MODLITWĘ W INTENCJI UKRAINY W DNI POWSZEDNIE O GODZINIE 9:00 i 18:00, natomiast w NIEDZIELE O GODZINIE 8:00; 9:30; 11:00; 12:30🙏
Parafia pw. Maksymiliana Kolbego, ul. Kwiatowa 7, Gniezno.

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie, po raz kolejny, w dniach od 22 stycznia do 29 stycznia br. zorganizowała w Dusznikach Zdroju (SKI ARENA ZIELENIEC) ferie zimowe pod nazwą: „MAKSIO wraca na stok – profilaktyczny obóz zimowy”. Wzięło w nich udział 30 dzieci i młodzieży z Gniezna wraz z pięciorgiem opiekunów.

Zdaniem uczestników bardzo cenne były chwile spędzone z rówieśnikami, codzienne szusowanie na nartach i zajęcia socjoterapeutyczne. Miła atmosfera, ośnieżone stoki narciarskie, smaczne jedzenie, ciekawe zajęcia i zabawy przyczyniły się do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas ferii zimowych przez dzieci i młodzież.

Wyjazd odbył się przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu ze środków otrzymanych od Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach Konkursu: „Organizacja zimowego wypoczynku wakacyjnego (w okresie ferii zimowych), połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym, w ramach profilaktyki selektywnej dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień”.

Bardzo Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy w roku 2021 przekazali 1% należnego podatku dochodowego na rzecz celów charytatywnych naszej parafii. Pozyskana kwota (3.824,30 zł) zostanie wykorzystana, podobnie jak w latach ubiegłych, na dofinansowanie zimowiska dla dzieci i młodzieży, które tradycyjnie nasza parafia organizuje podczas ferii.

Podobnie jak w latach ubiegłych można przekazywać 1% należnego podatku dochodowego za rok 2021 r. na rzecz celów charytatywnych naszej parafii. Zachęcam Tych, którzy „mogą i chcą” do wspierania naszej wspólnoty w formie darowizn, które wykorzystujemy na cele charytatywne parafii – wyjazd dla dzieci i młodzieży.

(Caritas AG, PZC św. Maksymiliana w Gnieźnie, KRS 0000195886)

Umiejmy zatroszczyć się o nasz wzrost duchowy poprzez udział w coniedzielnej Mszy św., a także w nabożeństwach w ciągu tygodnia – we wtorki i środy w nowennach oraz w piątki w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.

Parafia św. Maksymiliana Gniezno

maksymiliangniezno

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Kościół św. Maksymiliana Kolbego

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. męcz. Kosmy i Damiana albo wsp. św. męcz. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy