Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie, po raz kolejny, w dniach od 27 stycznia do 3 lutego br. zorganizowała w Dusznikach Zdroju (SKI ARENA ZIELENIEC) ferie zimowe pod nazwą: „Śnieżne zabawy MAKSIA – profilaktyczny obóz zimowy”. Wzięło w nich udział 30 dzieci i młodzieży z Gniezna wraz z pięciorgiem opiekunów.

Zdaniem uczestników bardzo cenne były chwile spędzone z rówieśnikami, codzienne szusowanie na nartach i zajęcia socjoterapeutyczne. Miła atmosfera, ośnieżone stoki narciarskie, smaczne jedzenie, ciekawe zajęcia i zabawy przyczyniły się do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas ferii zimowych przez dzieci i młodzież.

Wyjazd odbył się przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu ze środków otrzymanych od Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach Konkursu: „Organizacja wypoczynku wakacyjnego (w okresie ferii zimowych), połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym, w ramach profilaktyki selektywnej dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień”.


 

Powrót

Zieleniec 2019 rok

Bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy w roku 2019 przekazali 1% należnego podatku dochodowego na rzecz celów charytatywnych naszej parafii. Dzięki temu pozyskaliśmy kwotę 3.869,81 zł (w roku 2018 była to kwota: 2.992,39 zł). Zostanie ona wykorzystana, podobnie jak w roku ubiegłym, na dofinansowanie zimowiska dla dzieci i młodzieży, które tradycyjnie nasza parafia organizuje podczas ferii zimowych.

Zachęcam Tych, którzy „mogą i chcą” do wspierania naszej wspólnoty w formie darowizn, które wykorzystujemy na cele charytatywne naszej parafii – organizację zimowiska dla dzieci i młodzieży (nr konta bankowego: 71 1240 3246 1111 0010 2987 1303).


 

Umiejmy zatroszczyć się o nasz wzrost duchowy poprzez udział w coniedzielnej Mszy św., a także w nabożeństwach w ciągu tygodnia – we wtorki i środy w nowennach oraz w piątki w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.


 

Nasze zdjęcia z Pielgrzymki na Jasną Górę:

https://drive.google.com/open?id=18R4_P3gL6coLNb82-WGonqDqmzWY3iyc


 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.


 

Święta

Środa, VII Tydzień zwykły
Rok A, II
Środa Popielcowa